Zamów wycenę

Aktualności

Co dają nam biznesowe aplikacje mobilne?

Piątek, 27 września 2019
Co dają nam biznesowe aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne to nie tylko dostępność i wygoda. Nasze rozwiązania dają dużo więcej.

Zalety aplikacji mobilnych wynikają z tego, że urządzenia przenośne (telefon komórkowy, tablet) możemy mieć zawsze przy sobie. Bez względu na to czy jesteśmy, w biurze, w samochodzie czy na terenie obiektu, mamy dostęp do potrzebnych narzędzi. Równie ważne jest to, że aplikacja mobilna daje nam ciągły kontakt z innymi użytkownikami systemu. Możemy wymieniać się z nimi wiadomościami, zlecać lub wspólnie realizować zadania, kontrolować, co wykonują podwładni. Natychmiast dowiadujemy się o wszelkich problemach i opóźnieniach.

Narzędzia mobilne ułatwiają zarządzanie każdym pracownikiem z osobna. W czytelny sposób możemy przedstawić mu zadania do wykonania, śledzić ich realizację a następnie rozliczyć efekty zakończonych prac. W ten sposób możliwe jest budowanie mechanizmów motywujących personel do efektywniejszej pracy i podnoszących skuteczność firmy.

Aplikacje mobilne wspierają także pracę całego zespołu. Uzupełniają środowisko współpracy, dzięki któremu możliwe jest określenie zasad działania, współdzielenie niezbędnych zasobów i sprawne komunikowanie się. Ciągły dostęp do narzędzi pracy gwarantuje efektywną pracę wszystkich zaangażowanych w zadanie osób.

Możliwości oferowane przez aplikacje mobilne wynikają z funkcjonalności urządzeń przenośnych, na których te aplikacje uruchamiamy. Odbiorniki GPS pozwalają lokalizować użytkowników i w zależności od miejsca, w jakim się znajdują możemy udostępniać im określone funkcje. W ten sposób możemy udostępniać dokumenty obiektu, na jaki jest użytkownik lub przypominać o zadaniach jakie są tam do wykonania. Odbiornik GPS może również służyć do potwierdzania obecności użytkownika w miejscach wynikających z harmonogramu zadań. Do potwierdzania obecności użytkownika możemy również wykorzystywać kody QR, które możemy odczytywać aparatem fotograficznym telefonu lub tabletu. Zdjęcia wykonywane wbudowanym aparatem mogą także pozwalać użytkownikom dokumentować realizowane prace. W ten sposób możemy utrwalić efekty prac lub ilustrować napotkane problemy.

Wszystko to dzięki jednemu urządzeniu i uruchomionej na nim aplikacji, które zawsze można mieć przy sobie. Dostarczane funkcje mogą zależeć od aktualnego zakresu obowiązków użytkownika oraz przydzielonych mu zadań. Wszystko w zrozumiały i prosty sposób.

Szukasz oprogramowania na miarę?

Zamów wycenę

Optima Solutions Sp. z o.o.

Siedziba spółki

ul. Skrajna 78G
25-650 Kielce

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania

+48 607 150 679 /