Zamów wycenę

Aktualności

Zarządzanie pracownikami – pomagamy utrzymać pracownika

Poniedziałek, 09 marca 2020
Zarządzanie pracownikami – pomagamy utrzymać pracownika

Żyjemy w czasach kiedy zdobycie i utrzymanie (zarządzanie pracownikami) pracownika stało się równie ważne jak pozyskanie nowego klienta. Planując rozwój swojego biznesu, jak nigdy wcześniej, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zagwarantować rozbudowę swojego zespołu? Takie odpowiedzi dostarczają również narzędzia Optima Solutions.

Proces rekrutacji i szkoleń

Nasze oprogramowanie ułatwia zarządzanie pracownikiem od etapu jego rekrutacji. Wspieramy cały proces przygotowania wymaganych prawem dokumentów, przeprowadzenia stosownych badań i przygotowania danej osoby do wykonywania obowiązków. System ułatwia zorganizować sposób wprowadzania nowej osoby do organizacji, zapoznać z obowiązującymi zasadami i przeszkolić do oczekujących zadań. W taki sposób ułatwiamy pracownikowi odnalezienie się w nowej sytuacji i zmniejszamy ryzyko rezygnacji z pracy w pierwszych dniach. Dowiedz się więcej o zarządzanie procesowe.

Uwzględnienie możliwości pracownika

Podczas rekrutacji określane są możliwości i ewentualne ograniczenia nowego pracownika. Informacje te wykorzystywane są podczas przydzielania zadań. Dzięki temu mamy pewność, że odpowiednio wykorzystujemy potencjał naszego zespołu. Osoba pracująca zgodnie ze swoimi możliwościami jest mniej podatna na zniechęcenie do swoich obowiązków i dłużej pozostaje w zespole.

Identyfikowania konieczności pomocy

Oprogramowanie Optima Solutions pozwala śledzić jak poszczególne osoby radzą sobie z powierzanymi zadaniami. Mamy możliwość monitorowania jakości wyników, liczby ewentualnych uwag. Obserwując te wielkości w czasie możemy zdecydować kiedy nasz pracownik wymaga pomocy. Zmiany obowiązków, dodatkowego szkolenia lub innego wsparcia. Odpowiednio szybka reakcja zabezpieczy nas przed tym, że zdemotywowany pracownik podejmie decyzję o odejściu.

Elastyczne godziny pracy

Dostarczany przez nas mechanizm zarządzania harmonogramami zadań, ułatwia pracę z ludźmi dostępnymi w różnych godzinach. Dzięki temu zatrudnianym osobom możemy zaoferować elastyczny grafik, dostosowany do ich indywidualnych możliwości. Tako oferta dla wielu może być decydującą o rozpoczęciu współpracy i o tym jakie efekty przynosi nasze zarządzanie pracownikami.

Wsparcie managera

Nasze oprogramowanie pozwala również weryfikować jakość pracy managerów, odpowiedzialnych za pracę zespołów. Na podstawie gromadzonych danych wiemy kto odpowiednio wspiera działanie podwładnych i gdzie pojawiają się problemy lub gdzie potrzebne są zmiany.

Szukasz oprogramowania na miarę?

Zamów wycenę

Optima Solutions Sp. z o.o.

Siedziba spółki

ul. Skrajna 78G
25-650 Kielce

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania

+48 607 150 679 /